Zvíře v tísni


Archiv článků
 
B 12 a L- karnitin
Vážení, často se zde objevovaly připomínky k tomu, že maso je nezbytnou složkou výživy. Údajně obsahuje jakési látky které se v jiných potravinách nevyskytují. Nejčastěji byl zmiňován byl vitamin B12(kobalamin) a L-karnitin. Důležité ale je, že obě látky se nacházejí nejen v mase, ale i ve všech... (09.03.03)
Vápník
Zdraví - chybí vegetariánům vápník? Často kdekdo připomíná, že pokud někdo nejí maso, bude trpět nedostatkem vápníku. Nejčastěji se tím ohánějí lidé, kteří o výživě neví nic. Protože tvrdit, že vynecháním masa - které je jako zdroj vápníku v podstatě zanedbatelné (7-15 miligramů na 100 gramů -... (09.03.03)
Maso a cholesterol
Pokusíme se zde zodpovědět některé Vaše dotazy: "mají vegetariáni dostatek cholesterolu? nemůže jim vynecháním masa chybět?" "Je to zhruba 5 let, co jsem velmi aktivne sportovala (softball - reprezentace). Treninky / posilovna temer kazdy den, k tomu navic relativne velka psychicka zatez. V te... (09.03.03)
Ryby pro zdraví?
RYBY ...je nutné jíst ryby? Není v nich něco důležitého? Ve sdělovacích prostředcích se často objevují informace o nezbytnosti konzumace rybího masa. Nejčastěji se argumentuje dvěma aspekty - obsahem jódu a omega3 mastných kyselin. Mylně se uvádí, že tyto látky jinde nejsou, takže i lidé kteří... (09.03.03)
Naše děti jsou zdravé i bez masa
V poslední době je zřetelně patrné, jak se vzrůstajícím povědomím o České společnosti pro výživu a vegetariánství, se vzrůstajícím zájmem o námi propagovanou, realisovanou a i podporovanou změnu životního stylu (zajisté nejde jenom o změnu jídelníčku!), s přibývajícím počtem členů naší... (09.03.03)
Slepice a vejce
Ne, nebudeme řešit filosofický problém co bylo dříve, zda vejce či slepice. Podíváme se na ně z hlediska ochrany zvířat a vlivu vajec na zdraví. Podmínky slepic ve velkochovech jsou totiž dost špatné. Mnozí lidé vejce jedí málo, nebo by jíst neměli (vysoký cholesterol, alergie na vaječné... (08.03.03)
Vegetariánství a sex a trocha "bulvárních zpráv"
Už jste někdy slyšeli, že kdo nejí maso není pořádný chlap? ?e v krvavém steaku je vše co muž potřebuje aby byl opravdový muž? Opak je pravdou, jak ukazují výzkumy mají naopak konzumenti masa častější problémy s impotencí i sterilitou. (08.03.03)
 


Dotazy a připomínky zasílejte na: redakce@zvirevtisni.cz. Obsah stránek serveru www.zvirevtisni.cz není chráněn autorským zákonem. Kopírování a šíření obsahu serveru v jakékoli podobě je vřele doporučeno a je zákonné. Materiály zde publikované jsou (pokud není uvedeno jinak) vlastní texty redakce.
Kinobox.czÚVOD
VIP VEGETARIÁNI
MÉDIA CENTRUM
GALERIE PRAVDY
DISKUSE
WEB LINKY
KONTAKT
ČLÁNKY
Anatomie
Co jíst místo masa
Ekonomika
Etika
Filosofie
Lidé a jejich úvahy
Literatura
Napsali jste nám
Práva zvířat
Sport a fyzická zátěž
Výběr z napsali jste nám
Zdraví a pochybnosti
Restaurace
PROVOZOVNY A ZAŘÍZENÍ
Jak odpovídat na otázky?
Napsali jste nám
Stanovisko dietologů