Zvíře v tísni


Archiv článků
 
Šílené krávy a "šílení volové"
V příštích dnech bude u nás zmasakrováno přes 800 krav. Zbytečně. "Existuje jen malá pravděpodobnost, že se mezi popravenými krávami objeví další s nemocí BSE," uvedl v MF Dnes tiskový mluvčí ministerstva zemědělství.
Celkem tak BSE bude stát v České republice život přes tisíc kusů dobytka....
(29.06.04)
Tisková zpráva
Již před dvěma lety jsem nechal vylepit žluté billboardy s textem „Máme volbu nejíst maso, máme volbu nechat žít“. Celá kampaň vzbudila poměrně velký rozruch a to je vše, co jsem chtěl. Každý máme přece volbu si vybrat, co v životě chceme a co ne. Ale abychom tak mohli učinit,... (29.06.04)
Všeobecná deklarace práv zvířete
Text Všeobecné deklarace práv zvířete byl přijat Mezinárodní ligou práv zvířete a přidruženými národními ligami v průběhu třetího mezinárodního shromáždění o právech zvířete, konaného v Londýně od 21. do 23. září 1977. Deklarace vyhlášená dne 15. 10. 1978 Mezinárodní ligou a přidruženými ligami... (09.03.03)
Vánoce - krvavá show

Uvádíme dva zajímavé články, jeden o zabíjení ryb, druhý o "přirozeném výtěru"

Zabíjení: Druhou možností je nechat si kapra zabít přímo u stánku. (1) " Srdce živé ryby pracuje naplno a svalovina je plná krve. Pokud rybu zabijeme a hned nepřerušíme některou z tepen -... (09.03.03)

Inteligence domácích zvířat

O tom, že prasata jsou inteligentnější než psi se hovoří již dlouho, jak je to s ostatními domácími zvířaty? Náš spolupracovník v Dánsku nám přiblíží nejnovější vědecké výzkumy.

Ovce možná nejsou tak hloupé jak si lidé myslí.

Ovce, stejně jako krocani a pštrosi, nejsou... (09.03.03)

Testy na zvířatech
Protože jste se nás často ptali, jak rozeznat společnosti, které netestují své výrobky na zvířatech, zde zasíláme alespoň částečný náhled na problematiku. Naštěstí již dlouhou dobu mnohé společnosti od testů na zvířatech ustupují, (nebo? lidský organismus reaguje jinak než třeba králičí, pokud se... (08.03.03)
Inteligence domácích zvířat 2.
Farmáři se po dlouha léta pyšnili tím, ze dokáží rozeznat každou jednu krávu ze stáda. Co ale mnozí nevěděli byla skutečnost, ze krávy je nejen dokáží rozpoznat, ale jsou schopny si pamatovat, jak se k nim kdy chovali. (článek od našeho spolupracovníka v Dánsku) přeloženo z The Independent -... (08.03.03)
 


Dotazy a připomínky zasílejte na: redakce@zvirevtisni.cz. Obsah stránek serveru www.zvirevtisni.cz není chráněn autorským zákonem. Kopírování a šíření obsahu serveru v jakékoli podobě je vřele doporučeno a je zákonné. Materiály zde publikované jsou (pokud není uvedeno jinak) vlastní texty redakce.
Kinobox.czÚVOD
VIP VEGETARIÁNI
MÉDIA CENTRUM
GALERIE PRAVDY
DISKUSE
WEB LINKY
KONTAKT
ČLÁNKY
Anatomie
Co jíst místo masa
Ekonomika
Etika
Filosofie
Lidé a jejich úvahy
Literatura
Napsali jste nám
Práva zvířat
Sport a fyzická zátěž
Výběr z napsali jste nám
Zdraví a pochybnosti
Restaurace
PROVOZOVNY A ZAŘÍZENÍ
Jak odpovídat na otázky?
Napsali jste nám
Stanovisko dietologů