Zvíře v tísni


Archiv článků
 
SMUTEK TLUSTÉHO VEGETARIÁNA
Tohle není fejeton o vegetariánství, ale o tom, jak unést porážku. Téměř dvacet let nejím maso ani ryby, brouky, housenky či hlemýždě. Prostě jsem vegetarián a neotravoval bych s tím, přestože mi včera v jedné karlínské restauraci nabízeli jako bezmasá jídla smažený sýr se šunkou a uhlířské... (25.06.07)
Vždy si můžeme udělat vlastní názor... i tentokrát
Nenechte se jen tak zmást některými doktory a odborníky, vše je vždy věcí diskuse a argumentů. Stojí přece za to, udělat si vždy svůj úsudek. Nemusíme věřit tomu, že Země je plochá, onanie škodlivá, nebo že létat mohou jen ptáci. Vegetariánství je skutečně záležitostí zdravou a prospěšnou. Někdy... (29.06.04)
R. J. Barták "Přátelé, je půl jedné!"
INTERVIEW NA WEB VEGETARIAN.CZ
Tématu nemoci šílených krav - BSE (bovinní spongiformní encefalopatie) - jsme se na webu Vegetarian.cz zatím samostatně nevěnovali. Jeden z důvodů byl ten, že toto téma je samo o sobě již dosti stresující a nám připadalo neetické již tolik...
(29.06.04)
Tisková zpráva
Již před dvěma lety jsem nechal vylepit žluté billboardy s textem „Máme volbu nejíst maso, máme volbu nechat žít“. Celá kampaň vzbudila poměrně velký rozruch a to je vše, co jsem chtěl. Každý máme přece volbu si vybrat, co v životě chceme a co ne. Ale abychom tak mohli učinit,... (29.06.04)
ÚVAHY O VEGETARIÁNSTVÍ
Úvod loňského kalendáře JD? byl věnován vegetariánství, hlavně však jeho aspektům zdravotním, což je, samozřejmě, dáno profesí autorovou. Pokusím se proto své úvahy vésti převážně se stran jiných, i když hledisko zdravotní většinou prolíná všemi názory, převážně však v naší... (22.06.04)
G.B.SHAW a jeho citáty

Je to 145 let co se narodil George Bernad Shaw (1856-1950) světoznámý dramatik, spisovatel a nositel Nobelovy ceny za literaturu.

G.B.Shaw byl také velký propagátor vegetariánství a bojovník za práva zvířat.Od něj pochází věta,,zvířata jsou moji přátelé a já své... (09.03.03)

Filosofie vegetariánství
Literatura stará několik tisíc let (Bible, Ovidius - Proměny, Védy) dokazuje, že myšlenka vyhýbání se úmyslnému zabíjení není nijak nová. I novější autoři se vyjadřují v tomto smyslu kladně (V. Hugo, G. B. Shaw, G. Toynbee, I. B. Singer, M. Kundera a mnozí další.).Principů, proč býti... (09.03.03)
Rozhovor s Petrem Vachlerem

S Petrem Vachlerem (nejen) o vegetariánství

V nedávné době se po celé republice začaly objevovat billboardy, které výjimečně nepropagovaly žádné zboží ani žádnou kulturní či sportovní akci. Cílem sloganu „Máme volbu nejíst maso“ spolu s kresbou a odkazem na webové stránky... (09.03.03)

 


Dotazy a připomínky zasílejte na: redakce@zvirevtisni.cz. Obsah stránek serveru www.zvirevtisni.cz není chráněn autorským zákonem. Kopírování a šíření obsahu serveru v jakékoli podobě je vřele doporučeno a je zákonné. Materiály zde publikované jsou (pokud není uvedeno jinak) vlastní texty redakce.
Kinobox.czÚVOD
VIP VEGETARIÁNI
MÉDIA CENTRUM
GALERIE PRAVDY
DISKUSE
WEB LINKY
KONTAKT
ČLÁNKY
Anatomie
Co jíst místo masa
Ekonomika
Etika
Filosofie
Lidé a jejich úvahy
Literatura
Napsali jste nám
Práva zvířat
Sport a fyzická zátěž
Výběr z napsali jste nám
Zdraví a pochybnosti
Restaurace
PROVOZOVNY A ZAŘÍZENÍ
Jak odpovídat na otázky?
Napsali jste nám
Stanovisko dietologů