Zvíře v tísni


Archiv článků
 
Utrpení - korida tentokrát z pohledu zvířete
Věděl jsem, že ten den jednou přijde a i já budu muset zemřít.Protože to je koloběh života. Avšak přesto jsem nečekal, že to bude tak kruté. Nyní, v nebi, již necítím bolest kterou mi způsobili svými oštěpy. Ale pěkně od začátku... Velmi pěknou povídku na téma korida nám zaslala Lída Machová,... (30.11.04)
Ve Švýcarsku chodí krávy do důchodu
PRAHA/BERN (EcoMonitor) - Šest starých krav se v poklidu pase na malé farmě ve východní části Švýcarska a netuší, jaké měly štěstí, že unikly porážce na jatkách. Jejich spokojené stáří je výsledkem dohody mezi ochránci zvířecích práv a farmáři, kteří společně vytvořili prostor pro hospodářská... (13.09.04)
Koně na cestě na smrt
Minulou středu byl na hraničním přechodu v Chotěbuzi zablokován ochránci zvířat kamion plný koní směřujících na jatka do Itálie (koňské maso se i u nás přidává do mnoha uzenin). Podle dostupných informací nesplňoval tento transport veterinární předpisy a koně při převozu trpěli a měli velkou... (29.06.04)
Prasata: život v tmavém chlévě

By www.ohz.cz

"Opatrně se silným, či nenadálým osvětlením", mohlo by to některé z prasat stát život, říká zaměstnanec. V jednom chlévě žije okolo 200 prasat v úplné tmě, která je jen občas přerušena mdlým světlem. Asi deset prasat leží na špinavé betonové zemi, některé hlodají (prasata... (09.03.03)

Medicínské prostředky pro růst a proti srdečnímu infarktu

By www.ohz.cz

Medicínské prostředky jsou často užívanými látkami, kterými jsou "krmeny" zvířata. Před transporty na jatka jsou zvířatům aplikovány tzv. tranquilizéry, což jsou uklidňující prostředky jako je např. valium. Také jsou používány tzv. betablokátory, či dokonce různé drogy k... (09.03.03)

Prasnice - život v nehybné poloze

By www.ohz.cz

Také prasnice musí trpět. Dvakrát v roce mají deset selat. Když jsou březí, jsou přesunuty do malého boxu. Při vrhu musí ležet pouze na jedné straně, protože při převrácení hrozí díky nedostatku místa, že budou selata rozmačkána. V tomto boxu stráví měsíc.

Po této... (09.03.03)

Telata: život ve "vykrmovacích boxech"

By www.ohz.cz

Telatům je určen životní prostor jen o málo větší než je jejich tělo V praxi to znamená že zvířata stojí vedle desítek dalších ve tmavých velkochovech a to v dřevěných či mřížovaných bednách, ve kterých nemají šanci se otočit. Na přední straně tohoto "boxu" se nachází... (09.03.03)

Drůbež - dlouhé utrpení nebo dřívější smrt

By www.ohz.cz

Zkuste si představit, kdyby vás někdo zavřel do malé místnosti bez oken a jen se slabou žárovkou, která svítí ve dne a v noci spolu s deseti dalšími lidmi, z nichž polovinu nemůžete vystát. A je tam těsno. Můžete se sotva otočit. Stojíte bosi na drátěném roštu. A v této... (09.03.03)

Kuřata: několik set tisíc jich zemře první den života

By www.ohz.cz

Když se kuřata vylíhnou, musí jich polovina hned zemřít. Týká se to kohoutků. Ti nejsou určeni pro výkrm, nýbrž pro "vytřídění". Kohoutci vajíčka prostě nesnáší, tudíž nejsou "vítaní". A co se s nimi děje po zabití? Jsou zpracováváni na krmivo pro prasata. Tyto praktiky... (09.03.03)

Jatka - není co dodat...
By www.ohz.cz

Zabíjení prasat

Ráno, šest hodin na jatkách: Sotva hodinu se zabíjí. 120 prasat doposud, každých třicet sekund zemře jedno prase. Něco okolo čtyř set prasat sedí nebo leží na podlaze a čeká na smrt. Některá těžce dýchají, jiná leží vyčerpáním. Některá pojdou ještě... (09.03.03)

 
  následující >>
 


Dotazy a připomínky zasílejte na: redakce@zvirevtisni.cz. Obsah stránek serveru www.zvirevtisni.cz není chráněn autorským zákonem. Kopírování a šíření obsahu serveru v jakékoli podobě je vřele doporučeno a je zákonné. Materiály zde publikované jsou (pokud není uvedeno jinak) vlastní texty redakce.
Kinobox.czÚVOD
VIP VEGETARIÁNI
MÉDIA CENTRUM
GALERIE PRAVDY
DISKUSE
WEB LINKY
KONTAKT
ČLÁNKY
Anatomie
Co jíst místo masa
Ekonomika
Etika
Filosofie
Lidé a jejich úvahy
Literatura
Napsali jste nám
Práva zvířat
Sport a fyzická zátěž
Výběr z napsali jste nám
Zdraví a pochybnosti
Restaurace
PROVOZOVNY A ZAŘÍZENÍ
Jak odpovídat na otázky?
Napsali jste nám
Stanovisko dietologů