Zvíře v tísni


Archiv článků
 
Koně na cestě na smrt
Minulou středu byl na hraničním přechodu v Chotěbuzi zablokován ochránci zvířat kamion plný koní směřujících na jatka do Itálie (koňské maso se i u nás přidává do mnoha uzenin). Podle dostupných informací nesplňoval tento transport veterinární předpisy a koně při převozu trpěli a měli velkou... (29.06.04)
Tisková zpráva
Již před dvěma lety jsem nechal vylepit žluté billboardy s textem „Máme volbu nejíst maso, máme volbu nechat žít“. Celá kampaň vzbudila poměrně velký rozruch a to je vše, co jsem chtěl. Každý máme přece volbu si vybrat, co v životě chceme a co ne. Ale abychom tak mohli učinit,... (29.06.04)
Vliv stravy na fyzickou výkonnost
sou vegetariáni slabí a rychle se unaví? Vědci se soustavně věnují souvislosti mezi fyzickou výkonností a složením stravy, zde uvádíme několik studií které souvisejí s vegetariánstvím. Také jasně vysvětlují, proč většina vytrvalostních sportovců maso nejí. (22.06.04)
ÚVAHY O VEGETARIÁNSTVÍ
Úvod loňského kalendáře JD? byl věnován vegetariánství, hlavně však jeho aspektům zdravotním, což je, samozřejmě, dáno profesí autorovou. Pokusím se proto své úvahy vésti převážně se stran jiných, i když hledisko zdravotní většinou prolíná všemi názory, převážně však v naší... (22.06.04)
Co jíst místo masa
Omezit maso se vyplatí - nejen zdravotně a finančně, ale i pro dobrý pocit, že alespoň trochu zabráníme utrpení zvířat. Zamezíte obezitě a srdečním chorobám, zlepšíte si hladinu cholesterolu. Ale nebude nám něco chybět? Nějaké důležité látky? Při správně složené stravě ne. Ale také nebudete... (22.06.04)
B 12 a L- karnitin
Vážení, často se zde objevovaly připomínky k tomu, že maso je nezbytnou složkou výživy. Údajně obsahuje jakési látky které se v jiných potravinách nevyskytují. Nejčastěji byl zmiňován byl vitamin B12(kobalamin) a L-karnitin. Důležité ale je, že obě látky se nacházejí nejen v mase, ale i ve všech... (09.03.03)
Vápník
Zdraví - chybí vegetariánům vápník? Často kdekdo připomíná, že pokud někdo nejí maso, bude trpět nedostatkem vápníku. Nejčastěji se tím ohánějí lidé, kteří o výživě neví nic. Protože tvrdit, že vynecháním masa - které je jako zdroj vápníku v podstatě zanedbatelné (7-15 miligramů na 100 gramů -... (09.03.03)
Maso a cholesterol
Pokusíme se zde zodpovědět některé Vaše dotazy: "mají vegetariáni dostatek cholesterolu? nemůže jim vynecháním masa chybět?" "Je to zhruba 5 let, co jsem velmi aktivne sportovala (softball - reprezentace). Treninky / posilovna temer kazdy den, k tomu navic relativne velka psychicka zatez. V te... (09.03.03)
Ryby pro zdraví?
RYBY ...je nutné jíst ryby? Není v nich něco důležitého? Ve sdělovacích prostředcích se často objevují informace o nezbytnosti konzumace rybího masa. Nejčastěji se argumentuje dvěma aspekty - obsahem jódu a omega3 mastných kyselin. Mylně se uvádí, že tyto látky jinde nejsou, takže i lidé kteří... (09.03.03)
Naše děti jsou zdravé i bez masa
V poslední době je zřetelně patrné, jak se vzrůstajícím povědomím o České společnosti pro výživu a vegetariánství, se vzrůstajícím zájmem o námi propagovanou, realisovanou a i podporovanou změnu životního stylu (zajisté nejde jenom o změnu jídelníčku!), s přibývajícím počtem členů naší... (09.03.03)
 
<< předchozí následující >>
 


Dotazy a připomínky zasílejte na: redakce@zvirevtisni.cz. Obsah stránek serveru www.zvirevtisni.cz není chráněn autorským zákonem. Kopírování a šíření obsahu serveru v jakékoli podobě je vřele doporučeno a je zákonné. Materiály zde publikované jsou (pokud není uvedeno jinak) vlastní texty redakce.
Kinobox.czÚVOD
VIP VEGETARIÁNI
MÉDIA CENTRUM
GALERIE PRAVDY
DISKUSE
WEB LINKY
KONTAKT
ČLÁNKY
Anatomie
Co jíst místo masa
Ekonomika
Etika
Filosofie
Lidé a jejich úvahy
Literatura
Napsali jste nám
Práva zvířat
Sport a fyzická zátěž
Výběr z napsali jste nám
Zdraví a pochybnosti
Restaurace
PROVOZOVNY A ZAŘÍZENÍ
Jak odpovídat na otázky?
Napsali jste nám
Stanovisko dietologů