Zvíře v tísni


Medicínské prostředky pro růst a proti srdečnímu infarktu

By www.ohz.cz

Medicínské prostředky jsou často užívanými látkami, kterými jsou "krmeny" zvířata. Před transporty na jatka jsou zvířatům aplikovány tzv. tranquilizéry, což jsou uklidňující prostředky jako je např. valium. Také jsou používány tzv. betablokátory, či dokonce různé drogy k uklidnění zvířat. Tyto drogy byly zpětně nalezeny v mase každého čtvrtého prasete.

Medicínské prostředky nejsou používány jen před transportem na jatka. Ve velkochovech je třeba chránit zvířata před infekcemi různého druhu, které by tam bez podávaných antibiotik jinak hromadně propukaly. Některá antibiotika mimo ochrany před infekcemi urychlují růst zvířat.

K tomuto všemu se rovněž přidávají prasatům hormony, které nejsou pro spotřebitele zrovna bez rizika. A proto se maso takto týraných zvířat z velkochovů nazývá PSE-Maso. PSE je americká zkratka pro pale (bledý), soft (měkký) a executive (vodnatý) - čili bledé, měkké a vodnaté maso. Toto je znát především při pečení, či smažení, kdy se podstatná část jeho váhy ztratí a chutná potom jako lepenka. Stručně řečeno - výsledek takového "chovu" prasat = lidské zdraví ničící vepřové maso ubohé kvality.Dotazy a připomínky zasílejte na: redakce@zvirevtisni.cz. Obsah stránek serveru www.zvirevtisni.cz není chráněn autorským zákonem. Kopírování a šíření obsahu serveru v jakékoli podobě je vřele doporučeno a je zákonné. Materiály zde publikované jsou (pokud není uvedeno jinak) vlastní texty redakce.
Kinobox.czÚVOD
VIP VEGETARIÁNI
MÉDIA CENTRUM
GALERIE PRAVDY
DISKUSE
WEB LINKY
KONTAKT
ČLÁNKY
Anatomie
Co jíst místo masa
Ekonomika
Etika
Filosofie
Lidé a jejich úvahy
Literatura
Napsali jste nám
Práva zvířat
Sport a fyzická zátěž
Výběr z napsali jste nám
Zdraví a pochybnosti
Restaurace
PROVOZOVNY A ZAŘÍZENÍ
Jak odpovídat na otázky?
Napsali jste nám
Stanovisko dietologů