Zvíře v tísni


Archiv článků
 
SMUTEK TLUSTÉHO VEGETARIÁNA
Tohle není fejeton o vegetariánství, ale o tom, jak unést porážku. Téměř dvacet let nejím maso ani ryby, brouky, housenky či hlemýždě. Prostě jsem vegetarián a neotravoval bych s tím, přestože mi včera v jedné karlínské restauraci nabízeli jako bezmasá jídla smažený sýr se šunkou a uhlířské... (25.06.07)
Utrpení - korida tentokrát z pohledu zvířete
Věděl jsem, že ten den jednou přijde a i já budu muset zemřít.Protože to je koloběh života. Avšak přesto jsem nečekal, že to bude tak kruté. Nyní, v nebi, již necítím bolest kterou mi způsobili svými oštěpy. Ale pěkně od začátku... Velmi pěknou povídku na téma korida nám zaslala Lída Machová,... (30.11.04)
Ve Švýcarsku chodí krávy do důchodu
PRAHA/BERN (EcoMonitor) - Šest starých krav se v poklidu pase na malé farmě ve východní části Švýcarska a netuší, jaké měly štěstí, že unikly porážce na jatkách. Jejich spokojené stáří je výsledkem dohody mezi ochránci zvířecích práv a farmáři, kteří společně vytvořili prostor pro hospodářská... (13.09.04)
Vegetariánská mateřská škola Happy Child v Praze
Mateřská škola „Happy Child“ je jedinečná v tom, že poskytuje dětem, učitelům, rodičům i dalším zájemcům způsob vegetariánského stravování založeného na důsledném dodržování etických principů. Zdůrazňujeme ochranu zvířat a nezabíjení pro uspokojování vlastních potřeb, které je možné... (01.09.04)
Právě vyšla výborná kniha pro vegetariány
Vegetariánství u dětí se už i u nás stává běžnou záležitostí. Pro děti může být zdravé a přínosné, je však ale potřeba vědět, jak správně děti stravovat bez masa a jak zabránit některým možným problémům. Nyní vyšla kniha, na kterou čeští vegetariáni čekali mnoho let. (29.06.04)
Sportovec a vegetarián dostal cenu Fair-play
Významnému českému sportovci první poloviny 20. století, Emerichu Rathovi, byla v úterý 16. března udělena Českým klubem pro Fair play cena za celoživotní smysl pro fair-play (29.06.04)
Vždy si můžeme udělat vlastní názor... i tentokrát
Nenechte se jen tak zmást některými doktory a odborníky, vše je vždy věcí diskuse a argumentů. Stojí přece za to, udělat si vždy svůj úsudek. Nemusíme věřit tomu, že Země je plochá, onanie škodlivá, nebo že létat mohou jen ptáci. Vegetariánství je skutečně záležitostí zdravou a prospěšnou. Někdy... (29.06.04)
R. J. Barták "Přátelé, je půl jedné!"
INTERVIEW NA WEB VEGETARIAN.CZ
Tématu nemoci šílených krav - BSE (bovinní spongiformní encefalopatie) - jsme se na webu Vegetarian.cz zatím samostatně nevěnovali. Jeden z důvodů byl ten, že toto téma je samo o sobě již dosti stresující a nám připadalo neetické již tolik...
(29.06.04)
Šílené krávy a "šílení volové"
V příštích dnech bude u nás zmasakrováno přes 800 krav. Zbytečně. "Existuje jen malá pravděpodobnost, že se mezi popravenými krávami objeví další s nemocí BSE," uvedl v MF Dnes tiskový mluvčí ministerstva zemědělství.
Celkem tak BSE bude stát v České republice život přes tisíc kusů dobytka....
(29.06.04)
Další vegetariánské vítězství
O vegetariánovi a sportovci Janu Müllerovi jsme již psali před časem, 31. srpna dobyl velké vítězství, stal mistrem světa v thajském boxu v nejvyšší váhové kategorii!
Gratulujeme a zároveň děkujeme za propagaci kterou pro vegetariánství a práva zvířat dělá. V toto těžkém sportu se probojoval...
(29.06.04)
 
  následující >>
 


Dotazy a připomínky zasílejte na: redakce@zvirevtisni.cz. Obsah stránek serveru www.zvirevtisni.cz není chráněn autorským zákonem. Kopírování a šíření obsahu serveru v jakékoli podobě je vřele doporučeno a je zákonné. Materiály zde publikované jsou (pokud není uvedeno jinak) vlastní texty redakce.
Kinobox.czÚVOD
VIP VEGETARIÁNI
MÉDIA CENTRUM
GALERIE PRAVDY
DISKUSE
WEB LINKY
KONTAKT
ČLÁNKY
Anatomie
Co jíst místo masa
Ekonomika
Etika
Filosofie
Lidé a jejich úvahy
Literatura
Napsali jste nám
Práva zvířat
Sport a fyzická zátěž
Výběr z napsali jste nám
Zdraví a pochybnosti
Restaurace
PROVOZOVNY A ZAŘÍZENÍ
Jak odpovídat na otázky?
Napsali jste nám
Stanovisko dietologů